Vaata saadet “Kapital”: mobiilsed juhid loovagentuuris Velvet

ETV majandussaade “Kapital” kutsus meid rääkima oma tööst ja tulemustest mobiilsete juhtidena (üleminekujuhtimine, ingl interim management). Et vaatajale tervikpilti anda, käisime koos kliendiga. Disainiagentuur Velvetile oleme jäänud peale esmast intensiivset tööperioodi strateegiliseks partneriks projektijuhtimise / üldjuhtimise teemadel ning personalitöös.

Vaata 25.veebruari saadet “Kapital” ETV järelvaatamisest siit: goo.gl/sTjvuB
Mobiilse juhtimise osa algab 18ndast minutist ja kestab ca 10 minutit. Saade on pühendatud juhtide juhtimisele, sõna saavad ka juhtimiskonsultant Priit Karjus ning arhitektuuribüroo KOKO ja EAS.

Allpool mõned sissevaated saatesse neile, kes eelistavad hetkel kirjalikku kokkuvõtet:


Eesmärk: Et oleks rohkem aega

Velvet on hea näide, kuidas interim manager’i kaasamiseks puudub igasugune “katkise firma“ eeldus. Eesti Turunduskommunikatsiooni Agentuuride Liit (ETKAL) asetas Velveti värskes Eesti agentuuride pingereas loovkonkursside tulemuste põhjal kohale nr 2. (“ETKAL pani Eesti agentuurid edetabelisse”.)

“Kapital” küsis, miks eduka ja auhinnatud ettevõtte eesotsa palgati tippjuhid, kes valdkonnast midagi ei tea?

Peeter Tohver:
Firma asutajad ja juhid on oma ala absoluutsed spetsialistid, aga mitte õppinud juhid. Firma edukas käivitamine, arendamine, töös hoidmine seljataga, tahavad nad 24/7 tööelu asemel rohkem aega – perele, iseendale – ja samas hoida ideaali, mille nimel on töötatud. Ilmselt paljudele juhtidele tuttav probleem.

Meie oskame inimesi ja ettevõtteid juhtida. Velvetil on arenev, loov mindset ja nagu igal ettevõttel / omanikul – omad erilised vajadused, arenguvõimalused, mis üles leida, ning eesmärgid, mida saame aidata saavutada. See on meie töö põhivõlu – ei ole ühesuguseid projekte.

“Meie hinnangul on Velveti kõige tähtsam ülesanne kasvatada endale tugev projektijuhtide seltskond. See aitab viia juhtimise ja vastutamise tulemuste eest laiemale ringile, mis omakorda vabastab loomeinimesed administreerimisest. Parimad tulemused on täna näha Janno peal, kes ei töötagi enam 7×24 :)”

Janno Siimar (Velvet Creative Alliance’i loovjuht ja partner):
“Aegade algusest on Velvetis olnud, et kasum ei ole esimene eesmärk. Pigem on eesmärk luua endale hea töökoht, töötajatele head töökohad ja edasi – teha head tööd. Ütleme, et… see võiks tuua ka kasumi. Velvetil on alati läinud mõistuse piires hästi, peab olema mingi mõistlik balanss, kuidas sa oma asja ajad.

See pluss, mida VVT suudab läbi oma metoodika, väljapakutud muudatustega, rutiini ehitamise oskuse, või oskustega, mis tulevad nende käest õpitu kaudu, on kindlasti suurem, kui me neile arvete kaudu välja maksame.

Juhtimise teemase suhtun hoopis teistmoodi kui varem. Hästi silmiavav kogemus.”


Mobiilne juht kui lahendus süsteemseteks muutusteks

Eesti majanduskeskkonna laiema arendajana oli saatesse kaasatud EAS, mille Kasvuettevõtte arenguprogrammis on fookuses nii lubadused kui tulemused. Programmi raames pakub EAS ettevõtetele nõustajate teenust ja on teadlik selle puudustest.

EASi ettevõtluse ja ekspordi keskuse direktor Tea Danilov rääkis “Kapitalile”:
“Mida me oleme näinud – nõustajate diagnoosi ja ettepanekuid sageli ei viida ellu, ei viida täies mahus ellu – midagi süsteemset ei pruugi järgida.”

Interim manageri kaasamine võimaldab sellist olukorda vältida, kuna diagnoosile ja konsultatsioonile lisaks vastutab mobiilne juht ka eesmärkide elluviimise ja tulemuste saavutamise eest.


Lõpetuseks paar head sõna seeriast “Klient kirjutab”:

Pärtel Vurma, Velveti partner:
“Vaata eilset Kapitali saadet ja saad teada millist salarelva me Velvetis juba mõnda aega kasutame. Tegelikult ka hea saade koostööst ja juhtimisest. Velveti osa algab 18. minutist.”

Velvet Facebookis:  “Eile ikka telekat vaatasite? 18-ndast minutist alates viib lugu Velström Vallner Tohveri ja Velveti eriti tõhusa koostöö teemadele (aga tasub ikka kogu asi ära vaadata). Kui huvi on, saad veidi juurde ka lugeda: https://www.vvt.ee/blogi/ajakiri-director-saagem-tuttavaks-velstrom-vallner-tohver-esimene-eesti-superjuht/

Hea on olla kellegi salarelv ja salatarkus.
Aitäh.

Jaga: