interim juht argo sildvee

Intervjuu interim juhiga: See, kes näeb suurt pilti, suudab realiseerida kõik võimalused

Interim müügijuht Argo Sildvee usub, et edukas interim peab nautima tööd inimestega ja suutma alati näha suurt pilti. Selles oskuses peituvad kõik võimalused. Uurisime Argo käest, kas iga olukord peidab tõesti võimalusi, mida saab maksimaalselt enda ettevõtte kasuks tööle panna.

Milline on sinu varasem taust? Kuidas sai sinust interim juht?

Endalegi teadmata olen ma interim juhina töötanud juba aastast 2008. Kuni 2016. aastani kutsusin ennast ise freelancer müügijuhiks, kuid kohtudes Interim Agentuuri Velström Vallner Tohver meeskonnaga selgus, et tegelikult on minu ametil hoopis moodsam nimi.

Minu taust algab Keilast, kus olin Saajos AS laevauste müügijuht ja sealt edasi olen peamiselt tegelenud globaalsete ettevõtetega, kelle tegevusvaldkonnaks on laevaehitus.

Millised on olnud sinu interim missioonid – millistes ettevõtetes, millistes rollides ja mida oled ära teinud?

Minu roll on müük. Läbi aastate olen aru saanud, et suurim oskus on näha suurt pilti ning tuua kokku õiged inimesed. Ma tean, et igal asjal on oma aeg ja koht ning vahel tuleb  lihtsalt oodata, et kõik puzzle tükid kokku saaks. Omal ajal käivitasin Saajoses Prantsusmaa turu, sealt edasi juhtisin TNF Inexa AB Euroopa müüki ning kommunikatsiooni Aasia tehastesse. Ja siis liikusin edasi.

T-Tammeri juures olin ajal, mil nad tegid oma esimesi samme laevandusmaailma ning viimase projektina, Velvet OÜ-s, on mul olnud võimalus aru saada, kuidas müüa disaini maailma ja mida tähendab disaini eksport. Kusjuures, see ei ole üldse nii kerge kui esmapilgul paistab, füüsilist toodet on kordades lihtsam eksportida! Lisaks Velveti missioonile olen 2020. aasta aprillist alates tegelenud uue ja võimsa ekspordiettevõtte loomisega, aga õnneks pole ma seda teinud üksi. Tulemuseks on täiesti uue formaadiga ettevõtte EMI, mis toob kokku Eesti parimad teenuse- ja tooteloojad ning maailma parimad kliendid.

Räägi oma tänasest missioonist ja eesmärkidest, mille suunas töötad.

Minu eesmärgiks on viia Eesti tootjad maailmaturule selleks, et nad saaksid aru, mida tähendab eksport, mida tähendab õiglane konkurents ning mis on õiglane hind. Ehk siis lõigata vahelt kõik „vahemehed“ ning anda ostjatele võimalus suhelda otse tootjatega ning tootjatel otse tellijatega.

Kuidas on praegune pandeemia mõjutanud sinu töid ja tegemisi?

2008 – 2010 olid minu elus kasvuaastad ning muutsid väga palju. Ka seekordne kriis on viinud mind uuesti kasvule. Meil on täna töid ja võimalusi rohkem kui suudame realiseerida. See kriis on andnud ülimalt suuri uusi võimalusi, mida püüame nüüd maksimaalses mahus ära kasutada.

Milliseid kogemusi ja väärt õppetunde on interim juhi töö sulle pakkunud?

Võimaluse töötada oma tingimuste järgi, võimaluse jagada oma kogemust rohkemale kui  ühele firmale, võimaluse ise kasvada ning areneda leides tasakaalu erinevate projektide vahel. Olen õppinud mitte koheselt startima, vaid natuke mõtet seedima ja seejärel tegutsema. Ja kindlasti olen pidanud õppima, kuidas saada rohkem meeskonnamängijaks. Olgem ausad, ma olen isepäine hunt, kes tihti tegutseb oma kõhutunde baasil. Ja enamus kordi ei vea see mind alt!

 

„Võimalus töötada oma tingimuste järgi, võimalus jagada oma kogemust rohkemale kui ühele firmale, võimalus ise kasvada ning areneda leides tasakaalu erinevate projektide vahel.“

 

Mis on interim juhi töö juures sinu jaoks kõige huvitavam?

Võimalus töötada koos niivõrd paljude inimestega. Näha maailma erinevate nurkade alt. Müües toodet on maailm üks, müües teenust on maailm taaskord erinev. Ülimalt huvitav on kogeda väga erinevaid valdkondi ning kõige lõpus jõuda taaskord järeldusele, et interim töö on töö inimestega.

Milliseid nõuandeid annaksid juhtidele, kes kaaluvad täna interimi palkamist või interimina töötamist?

Interim juht annab ettevõttele kiire süsti teadmistest ja kogemustest, mida sellel hetkel vajatakse. See võib olla suurepärane tegevjuht, kes külastab sind korra nädalas, IT-juht või natuke „hull“ müügimees Argo. Kasuta oma ala ekspertide teadmisi, et viia oma ettevõte järgmisele tasemele. Alati ei pea omama kõiki inimesi, vaid tuleb neid kaasata.

Interimiks tasub tulla, kui sa tunned, et sul on midagi anda. Kui sul on midagi, mida teised vajavad, sest see on ülimalt mõnus tunne kui sulle õlale patsutatakse ja tänatakse selle ühe päeva, nädala, kuu või aasta eest.

 

„Interim juht annab ettevõttele kiire süsti teadmistest ja kogemustest, mida sellel hetkel vajatakse. See võib olla suurepärane tegevjuht, kes külastab sind korra nädalas, IT-juht või natuke „hull“ müügimees Argo.“

 

Kui sinu käimasolev „missioon“ lõpeb, kuhu edasi?

Minu missiooniks on hetkel EMI. Kuhu siit edasi, seda me veel vaatame, sest hetkel on meid ootamas väga põnevad aastad. Aga üks on kindel: ma tahan jõuda tulevikus sinna, et maailma parimad inimesed müüvad/esindavad parimaid Eesti tootjaid maailmas. Ja mul on võimaluse need inimesed omavahel kokku viia.

*

Kas ka Sinu organisatsioon vajab muutuste elluviimisel ja teostamisel tuge? Tekkis huvi mobiilse juhtimise kohta rohkem teada saada? Loe lähemalt siit ja küsi lisa

Kui Sind kõnetab töötamine interim juhi või tippspetsialistina, siis loe lähemalt interim töövõimaluste kohta siin.

Blogipostiste sari “Interim juhina Eestis ja mujal maailmas“ toob teieni huvitavad ja kogemuslikud intervjuud interim juhtidega, kes on seda leiba maitsnud kas Eestis või mujal maailmas.

Jaga: