Töö interimina

Mobiilne juht ehk interim juht ehk interim (ingl k interim manager) on kõrgelt kvalifitseeritud, enamasti rahvusvahelise töö- ja/või ettevõtluskogemusega professionaal, kes on teinud edukat karjääri üldjuhtimises või valdkonniti ning kellel on soov pidevalt oma pädevust kasvatada ja edasi arendada. Mobiilsel juhil on valmisolek asuda tööle kliendi organisatsiooni lühikese etteteatamisajaga. Interim juhiks hakkamise tugevaks eelduseks on suur kogemustebaas, jätkuv huvi aktiivselt turul olla ning soov võtta vastu uusi väljakutseid.

Meie agentuuril on mahukas koostöövõrgustik ja andmebaas, mis koosneb oma valdkonna kogenud juhtidest ja tippspetsialistidest. Kõik nad saavad lühikese etteteatamisega  alustada tööd kliendi ettevõttes. Meie võrgustikku kuulub liikmeid väga erinevatest valdkondadest: tegev-, finants-, turundus-, müügi-, logistika-, ostu- ja personalijuhid ning oma ala tippspetsialistid.

Mobiilse juhtimise projekti käigus leiame oma kliendile asjakohaste oskuste, praktilise kogemuse ja professionaalse suhtumisega mobiilse juhi, kes asub korraldama ettevõtte tööd, selleks et saavutada planeeritud äriline eesmärk määratletud ajaperioodi jooksul.

Mobiilset juhti iseloomustavad:

 • Kiirus: mobiilne juht saab ametisse minna lühikese etteteatamisega ja tema kohalolek on ajaliselt väga paindlik.
 • Kogemus: interim juhid on olnud aastaid firmades juhtivatel positsioonidel, nad on hästi koolitatud ja treenitud.
 • Sõltumatus ja objektiivsus: interim juhid ei ole seotud firma ajaloo, asutajate ja traditsioonidega. Nad vaatavad ettevõtet värske pilguga ja keskenduvad kõige elujõulisemale osale ärist.
 • Tulemustele orienteeritus, vastutus ja pühendumus: interim juhid vastutavad oma töö tulemuste saavutamise eest. Sellest sõltub nende tasu ja head soovitused tulevikuks.

Miks palgatakse ettevõttesse mobiilne juht?

 • Tööturg on väike, kõrgelt kvalifitseeritud tööjõudu vähe ning inimeste töötamise on harjumused muutunud.
 • Parim ekspertiis oma valdkonnas.
 • Pikaajaline juhtimiskogemus ja suurepärased eelnevad töötulemused.
 • Töötab välja lahenduse ja reaalselt vastutab tulemuse elluviimise eest kindla perioodi jooksul.
 • Hindab objektiivselt eesmärgi saavutamiseks vajalikke tegevusi ja annab kohest tagasisidet.
 • Ettevõte hoiab kokku püsikulusid, sest mobiilne juht teeb tööd väga kontsentreeritult, eesmärgipäraselt ning kindla perioodi jooksul.
 • Töö tulemus kajastub üldjuhul kasumis.
 • Suurem paindlikkus, sest mobiilse juhi saab palgata täpselt vajaduspõhiselt.

MIKS HAKATA INTERIM-JUHIKS?

 • Võimalus oma oskusi maksimaalselt ära kasutada
 • Põnev ja vaheldusrikas töö erinevates ettevõtetes
 • Vabadus valida huvitavaid projekte
 • Võimalus viia end mugavustsoonist välja ja panna end proovile

Mobiilse juhi palkamise perioodi pikkus sõltub ettevõtte püstitatud eesmärkidest ja töömahust, ulatudes paarist nädalast kuni 1,5 aastani. Suurbritannia statistika kohaselt on keskmine mobiilse juhi missiooni kestus 8-9 kuud.

INTERIM HOMMIKUD

Korraldame kord kuus Interim Hommikuid, kus mobiilse juhina töötamisest huvitatud inimesed saavad ennast teemaga kurssi viia.

Interim hommikutel saad

 • teada, mida see töötamise viis endast kujutab
 • kuulda VVT partneri kogemusi, kes on aastaid töötanud mobiilse juhina
 • soovi korral liituda meie võrgustikuga.

Huvitud interim-juhi tööst ja tunned, et ka Sina võiksid sobida? Täida kandideerimise avaldus siin ja anna enda soovist märku!

VIIMASED POSTITUSED

Äripäev raadio: Kuidas juhtida end ja oma ettevõte edukalt läbi kriisi?

Sel korral räägime kriisis juhtimisest ehk kuidas tänases määramatus keskkonnas vajalikke, õigeid ning kasulikke otsuseid teha. Samuti tuleb saates juttu sellest, kuidas juht enda ja oma töötajate tervist saab pingelisel ajal hoida ning milliseid vigu kriisis tegutsemisel vältida. Saates kõnelevad Wolf Groupi/Krimelte juhatuse esimees ja Interim Agentuuri Velström Vallner Tohver partner Peeter Tohver ning Interim…

Evelin Tatter

Äripäev raadio: millal on mobiilse juhtimise lahendus vajalik?

Uue saatesarja 1. osas teeme juttu, millal on selline lahendus vajalik, kas vaid kriisis või ka muudes olukordades ning mida õpetab seda teenust kasutanud ja pakkunud tippjuhile? Uudse juhtimisviisi tausta ja kogemust avavad 20aastase tippjuhi kogemusega SOL Balticsi tegevjuht Rinel Pius ning Interim Agentuuri partner ja interim juht Eela Velström. Saatejuht on Rivo Sarapik. Kuula…

Evelin Tatter

Äripäeva Raadio eetris on mobiilne juhtimine

Homme, N, 12.03, kohe pärast Hommikuprogrammi kl 10 stardib Äripäeva Raadios mobiilse juhtimise teemaline saatesari. Esimeses saates räägib mobiilse juhtimise väärtusest omaniku ja juhi jaoks Interim Agentuuri partner Eela Velström. Oma kogemuse interim juhi kaasamisel ning interimina töötamisel toob kuulajateni SOL Balticsi tegevjuht Rinel Pius.

Evelin Tatter

Kontakt