SOL Balticsi juhatuse esimees Rinel Pius

Palju kasu ja uus veri pealekauba

SOL Balticsi juhatuse esimees Rinel Pius on interim juhina osa Interim Agentuuri interim võrgustikust, kes saab vajadusel väljakutsetele kiirelt reageerida. Interimi tööd mõtestab ta läbi kahesuunalise väärtuse ning usub, et ettevõtte areng võib organisatsiooni viia kõikjale, ka jagatud töötajateni kaalukatel juhtivatel kohtadel.

„Paljudes ettevõtetes on tänaseks juba suur hulk uusi töövorme kasutuses, kuid viimaseid lihtsalt ei nimetata nende nimedega,” on Rinel veendunud. Ka SOL-is endas töötab enamus inimesi, lausa 65%, osakoormusega. Samuti ta ise on jagatud töötaja „Minu tööviis on tulemuspõhine, mis tähendab, et saan oma tööaega sätitada ja teha 110% kui vaja. Töö algab siis kui on vaja ja lõpeb siis kui on valmis“, sõnas ta.

Väljajagamisega hoiad töötajaid kauem

Kui küsida Rinelilt, kas tema ettevõttes on töökohti, mida uute töövormide vastu vahetada ei ole võimalik, ei saa ta kindlalt viidata ühelegi ametile. Ta teab, et ka juhti on võimalik välja vahetada. „See on keeruline, aga tehtav. Kui ajad või ettevõtte enda areng seda nõuab, saab outsourcing muutuda üheks osaks ettevõtte tegevusest. Interim juhi üks põhimõte ongi ettevõtte gaasipedaal mõneks ajaks põhja suruda”, nendib ta.

Interim juhiks olemise suurimad väärtused

Rinel tunnistab, et kui ta ise läks teise ettevõttesse interimina tööle eesmärgiga ettevõttele kasu tuua, sai ta selle kogemuse kaudu vähemalt sama palju vastu. Väärtusi nii ettevõttele kui interim juhile on tema jaoks mitmeid, millest kõige selgemini joonistuvad välja peamised kolm:

  • Uued ideed ja motivatsiooni kasv.
  • Värsked mõtted ja väline puhas pilk.
  • Kõrvaltöö kaudu põhitööle väärtuse lisamine.

„Jagame ennast – see toob ettevõttele kasu!”, on SOL Balticsi juhatuse esimees veendunud.

 

Loe mobiilse juhtimise kohta rohkem siit ja küsi julgelt lisa, leiame Sulle interimi, kes aitab muutused edukalt ellu viia!

Jaga: