Interim juhtide tandem viis ettevõtte uuele kursile

Case study #5: Interim juhtide tandem viis ettevõtte uuele kursile

Keskmise suurusega välisomanduses olevas meediaettevõttes vallandati päeva pealt tegevjuht/juhatuse liige. Uue juhi leidmiseni oli vaja hoida ettevõtte toimimas ja viia läbi inimeste juhtimisega seotud reformid, mida eelmine juht ei olnud läbi viinud ning mis taheti enne uue tegevjuhi ametisse asumist ära teha. Kuidas seda tulemuslikult teha?

LAHENDUS

Ettevõttesse läksid interim tegevjuht ja interim personalijuht. Algas personalivaldkonna tegevuste prioritiseerimine, personalipoliitika koostamine ja teravamate probleemide lahendamine.

Interim personalijuht seadis fookuse palgasüsteemi ümbertegemisele, kuna eelnev süsteem ei toetanud kindlustunde ja lojaalsuse tekkimist ning tekitas suure tööjõu voolavuse.

Interim tegevjuht andis garantii, et ettevõtte põhitegevus on hoitud ja äri jätkub uue juhi saabumiseni. Peale seda toodi pardale uus tegevjuht.

TULEMUS

Interim tegevjuht hoidis põhilise äritegevuse ja finantsteemad joone peal. Uuele tegevjuhile anti üle korralikult töötav ettevõte, mille personalivaldkonna kriitilised teemad ja lüngad (personalistrateegia, palgasüsteemi, võtmepersoonide vahetused, töökorralduse reeglid) olid interim personalijuhi poolt täidetud ja tehtud. Töö tehti ära 4 kuu jooksul.

 

Mobiilne juhtimine on uudne juhtimise tööriist, mis toob organisatsiooni väljastpoolt sisse interim juhi, kes on kõrgelt kvalifitseeritud; omab kliendile vajalikke oskusi ja kogemusi; saavutab kokkulepitud aja jooksul kindlaksmääratud eesmärgid ja viib ellu kokkulepitud muudatused. Loe edasi siit, kuidas saab interim juht väärtust luua Sinu organisatsiooni jaoks?

Jaga: