Uued töötoad: vii teadmised kestlikkusest ettevõttes uuele tasemele!

Kestlikkuse teema on tulnud selleks, et jääda. Meil kellelgi ei ole sellest pääsu ja võidavad need, kes alustavad teemaga varem. Mida kiiremini sellega seonduv endale selgeks teha ning neid teadmisi ja oskusi organisatsioonis juurutada, seda enesekindlamalt on võimalik tulla toime nii eesootavate väljakutsete kui ka avanevate ärivõimalustega.

Praktilised töötoad sobivad kõigile, kuid kestlikkuse valdkonna juhtimine algab eelkõige juhtkonnast, seega on seminarid vajalikud eelkõige otsustajatele: nõukogu, juhatus, laiendatud juhttiim, osakondade/valdkondade juhid jne. Töötoad sobivad kõigile sektoritele ja valdkondadele ning iga töötuba on kohandatud personaalselt vastavalt organisatsiooni vajadustele.

Töötubades pannakse rõhku dialoogile, pakkudes samas piisavalt ruumi iseseisvaks mõtlemiseks ja aruteluks. Arutelud sisaldavad nii produktiivset kui ka mitteproduktiivset ebaõnnestumist, mis aitab osalejatel õppida ja oma teadmisi arendada. Anname igale osalejale võimaluse oma uued teadmised iseendal struktueerida nii, et koheselt vastuseid ette ei anna – on teaduslikult tõestatud, et see toetab uute teadmiste talletamist pikaajalisse mällu kõige paremini.

Töötuba “Kestliku äri ABC” keskendub kestlikkuse kui kontseptsiooni ning jätkusuutliku äri põhimõtete tutvustamisele. Pakume arutelu, praktilisi harjutusi ja grupitöid, et tõsta osalejate kestliku äri mõju teadlikkust ja oskusi jätkusuutlikkuse rakendamisel nende valdkonnas.

Praktilises töötoas “Kestliku äri põhitõed ja mõju” toimuvad kahel eraldi päeval interaktiivsed kohtumised, mis keskenduvad jätkusuutliku äri põhimõtetele. Mõlemad päevad on kohandatud ning sisaldavad personaalset ettevalmistust ja lähenemist, kliendist lähtuvat fookusteema käsitlust. Süvitsi minev arutelu, praktilised harjutused ja kaasavad grupitööd annavad osalejatele teadmised, kuidas puudutab kestlikkus nende organisatsiooni ja kuidas valdkonna juhtimisega edasi minna.

Töötubade läbiviijateks on Raivo Videvik ja Ragmar Saksing.

Raivo Videvik on uuendusmeelne kestlikkuse eestvedaja, kes juhib ettevõtteid jätkusuutlikult. Pikaajalise rahvusvahelise äriarenduse kogemusega, mitme iduettevõtte kaasasutajana ja Teeme Ära SA juhatuse liikmena muudab ta ettevõtlusmaailma keskkonnasõbralikumaks. Tema kireks on jätkusuutlikkust esikohale seadvad kasumlikud ärimudelid, suunates ettevõtteid positiivse mõju suunas. Kõrvaltvaatajast elluviijaks asudes viib Raivo ettevõtteid uutele radadele, edendades vastutustundlikkust kui konkurentsieelist.

Ragmar Saksing on rohevaldkonna eestvedaja, kogukonna ehitaja ja tehnoloogia seeriaettevõtja. Ta on hariduselt merebioloog, kes on toimetanud tehnoloogia valdkonnas pea 20 aastat. Ragmari tugevuseks on suurte visioonide loomine, strateegiline müük, MVP kui protsess, insenerimeeskondade kokkupanek, ärianalüüs ja keskkonnasäästlikud tehnoloogiad. Ta on töötanud tehnoloogiajuhina nii iduettevõtetes kui ka traditsioonilistes ettevõtetes. Täna on Ragmar teadus- ja ärilinnaku Tehnopol rohetehnoloogia valdkonna juht ja valdkondliku suurürituse Greenest Summit idee autor ja peakorraldaja.

Raivo ja Ragmari töötoad on disainitud vastama kolmele põhivajadusele: seotus-, kompetentsus- ja autonoomiatunne:

  • loovad ja kaasavad grupitööd ja ühised arutelud aitavad luua seotust ja ühtekuuluvust;
  • praktilised harjutused ja reaalsed juhtumiuuringud suurendavad osalejate kompetentsust;
  • autonoomia ja vastutuse andmine osalejatele võimaldab osalejatel ise probleeme analüüsida ja lahendusi välja pakkuda, kinnistades nii paremini ka õpitut.

Tutvu koolitustega lähemalt: https://www.vvt.ee/avalikud-koolitused/ ja huvi korral võta meiega ühendust info@vvt.ee!

Jaga: